Stk Worldconissa

Suomen tieteis- ja fantasiakirjoittajat ry on aktiivisesti mukana Helsingin Worldconissa 9.-13.8. Tervetuloa mukaan!

Stk:n myyntipöytä löytyy Worldconin myyntihallista, jonne on vapaa pääsy (tänne siis pääsee ilman Worldcon-jäsenyyttä tai lippua). Myyntipaikkamme on C6. Pöydässämme on tarjolla yhdistyksemme julkaisuja, kuten uunituoretta Meliwas ja muita kaupunkeja -antologiaa sekä englanninkielistä Cosmos Pen -lehteä. Pöydässä voit myös liittyä jäseneksi tai tulla muuten vain kyselemään toiminnasta. Olemme mukana tapahtumassa alusta loppuun eli ke-su.

Perjantaina 11.8. järjestämme Meliwas ja muita kaupunkeja -antologian julkkarit Helsingin keskustassa Bar 7 Blingissä. Tarkemmat tiedot tässä postauksessa ja julkkareiden tapahtumasivu Facebookissa täällä. Julkkarit aloitetaan klo 18, mukaan saa liittyä myöhemminkin. Tervetuloa, vapaa pääsy kaikille!

Stk:lla ei ole varsinaista omaa ohjelmaa Worldconin valtaisassa ohjelmatarjonnassa, mutta yhdistyksemme jäsenet ovat toki ohjelmassa mukana runsain mitoin. Nähdään siis ohjelmassa & pöydän ääressä!